VETERİNERLİK FAKÜLTESİ

DEKANIMIZIN MESAJI

Ülkemizin ve bölgemizin en genç ve dinamik Veteriner Fakültesi olan, Yozgat Bozok Üniversitesi Veteriner Fakültesine hoş geldiniz. Web sayfamızda öğretim, araştırma ve bilgiyi toplumla paylaşma hedeflerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Tarım ve Hayvancılık kültürümüzde derin izleri bulunan Yozgat şehrimizde bulunan üniversitemiz bünyesindeki fakültemiz, ulusal ve uluslararası akreditasyon koşullarına uygun; öğrenci ve araştırma geliştirme odaklı öğretim programı ile, geleceğin Veteriner Hekimlerini yetiştirmek vizyonuyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Nitelikli bilgi, nitelikli insan gücü öğretimdeki ana ilkemizdir.

Programlarımızı hazırlanmasını paydaşlarımızın (Klinisyen Veteriner Hekimler, Meslek Odaları, Özel İşletmeler, Sivil Toplum Kuruluşları) aktif katılımları ile gerçekleştiriyor ve bu özelliğimiz ile Türkiye’deki diğer Veteriner Hekimliği eğitimi yapmakta olan kurumlardan farklılaşıyoruz.

Birlikte Yaratmak ve Geliştirmek misyonu ile insanlığın ihtiyaç duyduğu, donanım sahibi meslek mensuplarını uluslararası topluma kazandırmak için bütün mesaimizi harcayacağımız belirterek bize katılan tüm paydaşlarımızı selamlıyor, yenilerini aramıza, daha iyi bir gelecek kurmamıza katkı vermeye davet ediyorum.

Öğrencilerimiz ve paydaşlarımız ile birlikte daha güzel yarınlar için çalışırken sizleri de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!

Prof. Dr. Zafer GÖNÜLALAN

Dekan