VETERİNERLİK FAKÜLTESİ

ETKİNLİKLER

REKTÖRÜMÜZ, FAKÜLTEMİZİN ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, bu yıl ilk kez 60 öğrenci ile Sorgun ilçesinde eğitim-öğretim hayatına başlayan Veteriner Fakültesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

REKTÖRÜMÜZ, VETERİNER FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Öğrencilerle bir araya gelmelerindeki amacın beklenti ve taleplerini dinlemek ve bunlara çözüm üretmek olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, öğrenci odaklı eğitim-öğretimi önemseyen bir üniversite anlayışı ile öğrencilerin her zaman yanında olduklarını belirtti.

Sağlık sektöründe   en önemli  fakültelerden  birinin Veteriner Fakültesi  olduğuna dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  “Yozgat Bozok Üniversitesi Veteriner Fakültesi  yeni kurulan ve bu yıl ilk kez 60 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayan bir fakültemiz. Bu açıdan Veteriner Fakültemizi önemsiyoruz ve prestiji yüksek olan bu mesleği seçen öğrencilerimizi en iyi ve en donanımlı şekilde yetiştireceğiz.”  dedi.

Veteriner Fakültesi’nde, doğu sağlık kampüsü kurarak hizmet vermeyi istediklerini ifade eden Rektörümüz,  “Burada Veteriner Fakültemize yakışır, sosyal  yaşam alanlarının da oluştuğu bir Veteriner Fakültesi nasıl olması gerekiyorsa  o donanımda bir fakültenin yapılması  yönünde bize söz verenleri de devreye  sokarak  burada  yeni  bir kampüs alanı oluşturmak istiyoruz. İlk etapta laboratuvar çalışmalarının yapılabilmesi için gerekli olan makine, teçhizat malzemelerinin  alımına başladık. İnşallah en kısa sürede laboratuvarımız hizmete girecek.” dedi. 

Konuşmasında öğrencilere tavsiyelerde bulunan Rektörümüz şunları söyledi: “Bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Sizlerin donanımlı yetişmesi bizler için çok önemli. Sizler öğrenciliğin sorumluluklarını taşımalı, gereklerini yerine getirmeli ve çok çalışarak  kendinize bir hedef  belirlemeli ve buradan donanımlı bir şekilde veteriner hekim olarak mezun olmalısınız. Ne tür sorununuz var ise bu sorunlar bizim de sorunlarımız. Sizlerin başarınızı etkileyecek olumsuz ne durum olursa bunu çözmek için her zaman yanınızdayız. Yozgat Bozok Üniversitesi, amatör bir ruhla ama bölgesine bir marka üniversite olmak gibi bir hedefi olan 2006 yılında kurulmuş bir üniversite. Ayrıca 1992 ve 1994 yıllarında kurulan fakülteler ve  2006 yılından önce kurulan yüksekokulları ile  yarım asırdan fazla bir deneyimi olan  bir üniversitede okuyorsunuz.  Fiziki olarak alt yapısını büyük oranda tamamlamış bir üniversite. Sizlerin memnuniyeti bizim memnuniyetimiz,  sizlerin mutluluğu  bizim mutluluğumuz  sizlerin başarısı bizim  başarımız. Sizler ne kadar donanımlı ve nitelikli yetişirseniz  bu ülkenin geleceği de o kadar aydınlık olur.” dedi.  

 Rektörümüz Prof. Dr.  Ahmet Karadağ, öğrencilerin ulaşım talepleri başta olmak üzere barınma olanakları hakkındaki isteklerini dinleyerek en kısa sürede çözüme kavuşturulacağı müjdesini verdi.

17.10.2019 11:04